Skip to main content

Bendrąja prasme osteopatija yra mokslas, tyrinėjantis ir gydantis žmogaus organizmą kaip sistemą – žmogus neturi nė vienos kūno dalies, kuri egzistuotų pati sau. Visos kūno dalys ir visi organai yra susiję tarpusavyje, ir, kol jie veikia darniai, žmogus nejaučia jokių ligų simptomų, o tuomet, jei išsiderina kuri nors organizmo dalis, jaučiamas skausmas ar kiti nemalonūs simptomai. Nors osteopatas gali gydyti įvairaus amžiaus žmones, tačiau visuomet rekomenduojama į specialistus kreiptis kuo anksčiau. Ką tik gimę kūdikiai turi labai didelį vystymosi potencialą, tačiau yra nemažai dalykų, kurie gali tam kliudyti. Osteopatas gali nustatyti ir sureguliuoti organizmą, kad jis vystytųsi darniai ir be jokių kliūčių.

Osteopatų darbo metodai

Esame pratę, kad nuvykus pas tam tikrus gydytojus specialistus bus atliekami tam tikri tyrimai, kuriems bus reikalinga viena ar kita įranga, tačiau nuvykę pas osteopatą nenustebkite nepamatę jokios medicininės įrangos – ligų nustatymui bei jų pašalinimui yra naudojamos tik rankos, kuriomis osteopatas įvertina raumenų ar sąnarių būklę, ir masažu arba staigiais judesiais atstato pakitusias kūno vietas. Visiems organams ir audiniams yra būdingas mikro judėjimas, kuris plika akimi nėra pastebimas, tačiau osteopatas jį jaučia rankomis, ir gali įvertinti ne vien tik išorinių audinių, bet taip pat ir vidaus organų būklę.

Kada reikėtų nuvesti vaiką pas osteopatą?

Įprasta pas osteopatą apsilankyti tada, jei gimdymas buvo sudėtingas, ir jo metu kūdikis galimai patyrė traumų. Vis dėlto, net ir tada, jei naujagimių sveikata pagal Apgar skalę yra įvertinama 9-10 balų, vertėtų apsilankyti pas osteopatą, kuris įvertins subtilius organizmo pokyčius ir užtikrins efektyvų jų pašalinamą. Kuo anksčiau bus imamasi tam tikrų veiksmų, tuo trumpesnis bus osteopatinis gydymas.

Kada reikėtų nuvesti vaiką pas osteopatą

Neretai prireikia vos vieno seanso, kurio metu būtų aptinkami pokyčiai ir nesudėtingais veiksmais pašalinami. Amerikoje neseniai buvo atliktas tyrimas, kurio metu nustatyta, kad tik 1 iš 10 naujagimių, kurių sveikata buvo įvertina dešimčia balų, gimdymo metu nepatyrė traumų. Taip yra dėl to, kad gimdamas vaikas nueina sunkų kelią: slenkant gimdymo takais  vaisiaus kūnelis juda ir sukasi, galvytė tai palenkiama, tai atlošiama, ir t.t. Gimdymo metu patirtos traumos gali pasireikšti ne iš karto, bet vaikui augant: jis gali vėliau nei jo bendraamžiai pradėti sėdėti, vaikščioti ar kalbėti. Kūdikių apžiūros metu osteopatas stengiasi įvertinti, kaip gimdymo procesas atsiliepė kūdikio organizmą, ir, jei reikia, skiria terapinius seansus.

Ar skiriasi natūraliai ir per Cezario pjūvio operaciją gimę kūdikiai?

Osteopatų teigimu, natūralus gimdymas turi daugiau privalumų nei Cezario pjūvio operacija. Taip yra dėl to, kad „kelionė“ gimdymo kanalu sužadina tam tikrus nervinius impulsus, „įjungiamos“ tam tikros funkcijos, kurios padeda naujagimiui prisitaikyti prie pakitusios aplinkos.

Nors vyrauja nuostata, kad Cezario pjūvis gerokai palengvina gimdymą, tačiau tuomet, kai vaikas gimdymo metu pasaulį išvysta pernelyg greitai, jis patiria didžiulį atmosferos slėgį, o tai lemia aukštesnį streso lygį organizme. Osteopatai gali pagelbėti ir tiems kūdikiams, kurie gimė natūraliai, ir tiems, kurie gimė per Cezario pjūvio operaciją. Pastariesiems naujagimiams gali būti atliekami specialūs terapiniai seansai, kurių metu imituojami natūralaus gimdymo pojūčiai – spaudimas, slydimas ir tam tikrų nervinių impulsų sužadinimas.

Ar yra ryšys tarp žindymo ir kreivo stuburo?

Stuburo iškrypimas dažniausiai nustatomas būsimiems pirmokams, kurie į medicinos įstaigas atvyksta bendram sveikatos patikrinimui. Šie būsimi mokyklinukai dar nenešiojo sunkių kuprinių ir nesėdėjo mokyklos suole, tad dažnu klausimu tampa tai, kokios yra stuburo iškrypimo priežastys. Ši stuburo patologija galėjo atsirasti gimdymo metu, taip pat ir žindymo laikotarpiu. Osteopatų teigia, kad tuomet, jei kūdikis netaisyklingai apžioja spenelį ir netaisyklingai kvėpuoja, formuojasi netaisyklingas sąkandis, o dėl tokios jo padėties po truputį keičiasi ir visa organizmo struktūra, taip pat ir stuburo padėtis. Kaip jau minėta, organizme nėra nė vienos dalies, kuri nebūtų susijusi su kitomis, taigi, yra ryšys ir tarp tokių dalykų, kurie, atrodytų, yra visai nesusiję.

Sumažėjęs raumenų tonusas

Viena dažniausių naujagimių bėdų – sumažėjęs arba padidėjęs raumenų tonusas.tą gali nustatyti ir kūdikį apžiūrintis šeimos gydytojas, kuris gali skirti mankštas arba masažus. Tuo atveju, jei kreipiamasi į masažistus, raumenys išmasažuojami, tokiu būdu yra išjudinamas visas naujagimio kūnas, tačiau rezultatai paprastai tėra trumpalaikiai. Jei kreipiamasi į osteopatą, šis specialistas pirmiausia ieško priežasties, kodėl raumenų tonusas yra pakitęs: tai gali būti galvytėje užspaustas nervas ar kiti įtampos taškai, kurie neleidžia raumenims atsipalaiduoti. Jei yra pašalinama įtampa, kūdikis ima sklandžiau judėti, lengviau kvėpuoja, gali pagerėti ir virškinimas.

Kokias ligas gali gydyti vaikų osteopatas?

• Traumas, patirtas gimdymo metu;
• Encefalopatiją;
Neurozę;
• Dėmesio sutrikimus;
• Vėluojantį psichomotorinį vystymąsi;
• Galvos skausmą;
• Skoliozę;
• Neurologinius sutrikimus;
• Hipertenzinį ir hidrocefalinį sindromą;
• Plokščiapadystę;
• Pasikartojančias peršalimo ligas;
• Virškinimo sutrikimus;
• Autizmą.

Kaip osteopatas gali padėti kūdikiui?

Osteopatų kabinetų duris gana dažnai praveria tėveliai su naujagimiais. Neretai apsilankoma dar tada, kai nepastebima jokių žymesnių sveikatos sutrikimų, nes šios srities specialistas gali laiku pastebėti tam tikrus organizmo pakitimus ir juos pašalinti. Taigi, kada dažniausiai kreipiamasi į osteopatus, ir kaip jie gali pagelbėti?

vaiku osteopatija

• Pirmasis apsilankymas pas osteopatą turėtų būti planuojamas 1-2 kūdikio gyvenimo savaitę. Tai yra svarbu dėl to, kad tam tikri pakitimai vėliau gali būti gana sunkiai pašalinami – net ir tada, jei kreipsitės trečiąją ar ketvirtąją kūdikio gyvenimo savaitę. Kai kurios traumos, kurios buvo patirtos gimdymo metu, yra nepastebimos, tačiau osteopatas gali laiku jas pastebėti ir išspręsti net ir labai sudėtingas sveikatos problemas;
• Jei gimdymo metu buvo atliktas Cezario pjūvis, į osteopatą reikėtų kreiptis kuo anksčiau. Vizito metu gali būti atliekamas natūralaus gimdymo imitavimas, kuris padės pašalinti pernelyg aukštą streso lygį;
• Kreiptis į osteopatą vertėtų ir tada, jei vaikas labai dažnai verkia. Kartais net ir labai didelės pastangos nuraminti kūdikį yra bevaisės, o pediatras nenustato priežasties, kokios problemos lemia tokį dažną verkimą. Osteopatas gali pastebėti tokius sveikatos sutrikimus, kurių nepastebi kiti gydytojai specialistai, be to, šios srities gydytojai taip pat gali sumažinti vaiko nerimą;
• Taip pat į osteopatą kreipkitės ir tada, jei vaiko galvos forma yra nelygi – asimetriška, ištįsusi, ir t.t. Svarbu žinoti, kad netipiška galvos forma turi įtakos ir smegenų funkcijai, todėl to pasekmės gali būti net labai rimtos. Kūdikio galvytė gali būti deformuota gimdymo metu, o jos normalią formą gali padėti atstatyti gydytojas osteopatas;
• Jei vaiko vystymasis vyksta pernelyg lėtai, taip pat verta kreiptis į osteopatą, kuris nustatys, kas lemia to priežastis, ir padės jas pašalinti.
Taigi, į osteopatą visada rekomenduojama kreiptis kuo anksčiau, nes tai padės užkirsti kelią įvairioms rimtoms sveikatos problemoms, vėluojančiam vaiko vystymuisi, ir t.t. Net ir tada, jei gimdymas atrodė sėkmingas, tai dar negarantuoja, kad vaisius nepatyrė traumos, tad visada verta kreiptis į osteopatą, kuris padės tą nustatyti.

Apsilankykite Osteomedika klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti osteochondrozės pažeisto segmento funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

Filter

Patarimai

Kūdykio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…
LigosPatarimai

Kelio sąnario skausmas

26 sausio, 2024
Kelio sąnario skausmai Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus