Užšalęs petys

Peties skausmas vienas dažniausiai pasitaikančių sąnarinių skausmų medicininėje praktikoje. Viena iš skausmo priežasčių „užšalęs“ petys (adhezinis kapsulitas) – tai liga, kurios metu žymiai sustorėja peties sąnario kapsulė, patologiškai pakinta peties sąnarį supanti fascija.

Peties sutrikimo pradžioje skausmas gali būti minimalus, juntamas diskomfortas, tačiau dažniausiai problema palaipsniui ūmėja. Skausmo intensyvėja ir darosi aštresnis, sąnario judesių amplitudė vis labiau mažėja. Sveikuose pečiuose kapsulės sienelės storis iki 2 mm, o esant adheziniui kapsulitui (peties sąnario kapsulės uždegimui) gali sustorėti iki 9-10 mm. Dėl to žmogus jaučią skausmą sukelta kapsulės uždegimo, negali pakelti rankos, riboti sukamieji judesiai. Ši problema kankina tiek jaunesnės tieks vyresnės amžiaus grupės žmones.

 

 

Neretai pacientas neskuba kreiptis pas gydytoją-specialistą laukdamas kol skausmas praeis savaime. Visgi peties sąnarys labai kompleksinis, jame vyksta daugiakryptiniai judesiai reikalaujantys daugybės struktūrų darbo. Tad pirminė skausmo problema gali lengvai paveikti ir pažeisti aplinkines sąnarines struktūras bei audinius. Gali skatinti formuotis saugyslių uždegimus, sanarinio tarpo ankštumą, skysčio kaupimasi sąnaryje, taip apsunkindama gydymo eigą.

Užšalusio peties sąnario kapsulės pakitimas artroskopinis vaizdas

Esant uždegiminiui peties sąnario procesui efektyvi pagalba yra šaltis, kuris mažina susiformavusi uždegimą, audinių tinimą, mažiną skausmą.

Tačiau esminis ir būtinas gydymas taikomas pacientams susidūrusiems su peties skausmu tai kineziterapinis gydymas / pratimai kombinuojami su pasyviais mobilizaciniais judesiais, elektroterapija bei kineziologiniu teipavimu.

Apsilankykite Osteomedika kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti pažeisto peties sąnario funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

14 Komentarai

 • Avatar
  Ona
  Nelaukiau, kol skausmas praeis savaime - gana anksti kreipiausi į medikus, tik niekam nė motais. Praėjus daugiau nei dvejiems metams, pagaliau nustatė ligą, bet ir tai niekas neskubėjo imtis gydymo, dirbti nebegalėjau, skausmas varė į neviltį. Pagaliau nusprendė operuoti, tik, va, kad ta operacija dar labiau pablogino padėtį. 14 dienų reabilitacija nepadėjo, o ir tolimesnis gydymas nelabai medikams rūpi - labai daug rašyti, kad galėčiau nušviesti tikrąją padėtį. Kamuojuosi toliau nuolatiniuose skausmuose, nieko daryti negaliu, nes pažeistas dešinysis petys. Lietuvos valdžiai nusispjaut ant ligonių - sergančiųjų gydymas pačių sergančiųjų reikalas. Jei neturi daug savo lėšų, jokio normalaus ir rimto gydymo tikėtis net neverta. Taip žmonės ir kankinasi savo negaliose, nesulaukdami deramo ir savalaikio gydymo.
 • Avatar
  Linas
  Sveiki , noriu pasakyti kad man pradejo skaudeti vienoje vietoje nugara , ypac kai atsiremiu arba papspaudziu ten, o siaip beveik nieko , ir perejeo tas toks skausmas ar maudimas , nezinau kaip issireikst y kaire puse is nugaros , kai suku ranka tada labiau skauda pety ar ten raumenis is nugaros puses , ir toks lyg jauciasi maudimas ar lengvas nutirpimas nuo peties iki alkūnes , daktare sake kad gali but tarpsonkauliniu nervu uzdegimas , ar gali buti nuo to tas nepatogus jausmas nuo peties iki alkunes , gal koks slankstelis kazka uzspaude ?
  • Avatar
   Osteomedika
   Sveiki Linai, Galimi keli variantai, tarpšonkaulinio nervo uždegimas, peties rezginio uždegimas daugiau sukeltas kaklinės stuburo dalies problemų.
 • Avatar
  Osteomedika
  Laba diena ponia Ona, Nelabai supratome koks jūsų klausimas. Nesmagu girdėti, kad jums susiklostė tokia situacija su peties sąnario problema. Tačiau neatlikus ištyrimo negalime pritarti ar paneigti, kad jums taikytas gydymas buvo veiksmingas jūsų situacijai.
  • Avatar
   Ona
   čia buvo ne klausimas, o komentaras. Aš ko nors nesupratau? Juk po straipsniu "Užšalęs petys" buvo vieta komentarui, tad ir pasidalinau savo situacija. Straipsnyje rašote: "Neretai pacientas neskuba kreiptis pas gydytoją-specialistą laukdamas kol skausmas praeis savaime. "Pakomentavau šį sakinį.
 • Avatar
  Živilė
  Sveiki, man jau tris mėnesius nelraeina skaudėti dešinio pečio. Lietuvoj man nustatė ir tarpšonkaulini uždegima paskyrė gydymą, nepadėjo. Tada atejau vėl sako cia stuburo kaltė. Sakė lovos rėžimas dvi savaites. Išgulejau mėnesi. Ir dabar jau prėjo trečias menuo ir skausmas pradėjo ūmėti nesileidus diklofenako pirma karta susileidus pradėjo pykinti ir skausmas padidejo. Antra karta susileidau nebepasikeliu is lovos. Suprantu kad daugiau to vaisto nebesileisiu bet gal turit kokia versija? Ačiū labai.
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Živile, Sąsajos su peties skausmu ir tarpšonkaulinio nervo neuralgija mažai tikėtinos. Stuburo problema tikrai galima paprastai tai sukelia cervikobrachialgija tačiau petis labai kompleksinis sąnarys ir skaumai gali būti sąnario uždegimo.
 • Avatar
  Vaida
  Sveiki, prieš 1,5mėn. patyriau traumą - kairio priekinio žastikaulio išnirimą. Rankos judesiai per šį laikotarpį atsistatė ~80%, kai kurie vis dar skausmingi- nelabai patogūs. Traumatologas įvardijo tai kaip 'kapsulita', kineziterapijos - reabilitacijos nerekomendavo, kad nedirgintų gijančios-randėjančios sąnario kapsulės. Sakė pakanka daryti įprastus judesius iki skausmo ribos, galima savarankiškai stiprinti peties raumenis ir dar po ~1,5 -2mėn. turėtų pilnai atsistatyti judesių amplitudė ir turėčiau galėti grįžti į normalų rėžimą, sportuoti pilna jėga (funkcines treniruotes) su kaire ranka. Kokia jūsų nuomonė šioj veitoj dėl reabiliotacijos - kineziterapijos? Ar visgi rekomenduotumėte? Dėkui.
 • Avatar
  Osteomedika
  Laba diena ponia Vaida, Esant būklei po stiprios dislokacijos peties sąnarys yra nestabilus judesių amplitudes reikia kontroliuoti, kad žastikaulis vėl pakartotiniai neišnirtų. Vėliau peties sąnario kapsulė paprastai iki 3 mėn laikotarpio aprandėja, sustandėja tuomet reikalinga mobilizacija atkurti buvusia peties sąnario judesių amplitudę rizika minimali kad žastikaulis dar kartą išnirtų bei reikia sustiprinti aplinkinius raumenis. Padirbėt reiks tik dar ankstoka palaukite bent kelias savaites papildomai.
 • Avatar
  Nijolė
  Laba diena, man jau apie metus laiko skauda dešinį sąnarį, iš pradžių skaudėjo žąsto sritį, dabar jau 2 mėn. skauda sąnarį, atlikus Mtr, parodė rotatorių tendinozė, sinovitas pradinė sąnario artrozė, bursitas. Ar ilgas laukia gydymas ar nereikia čia operacijos ar padės fizioterapija ir kokius vaistus galėčiau vartoti skausmui malšinti?
 • Osteomedika
  Osteomedika
  Laba diena ponia Nijole, Operacijos neprireiks kolkas pažeidimai ne kritiniai. Gydymas priklauso nuo pažeidimo laipsnio galimas variantas jog yra žastikaulio funkcinis/mechaninis sutrikimas, kuris sukelia šiuos dabartinius degeneracinius pakitimus. Patarčiau jums išgerti prieš uždegiminių vaistų simptomatikai apmalšinti tačiau jums reiktu kreiptis dėl gydymo jei nenorite kad, situacija progresuotu.
 • Avatar
  Daiva
  Laba diena, nustatytas desinio peties kapsulitas. Noreciau paklausti, kokia sios ligos priezastis? Ar tai nuo sedimo darbo, ar nuo blogos laikysenos?
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba vakara Daiva, Tokį pažeidimą gali sukelti daugkartiniai mechaniniai rankos judesiai, trauminiai patempimai, autoimūniniai uždegimai ir t.t. Kaip minėjote laikysena gali įtakoti tačiau pirminiai variantai dažnesni sukelėjai.
 • Avatar
  Danute
  Sveiki. Man skauda dešinį petį, žąsto sritį, ypač kaip guliu. Pasidariau D.peties sąnario echoskopinį tyrimą.Tyrimas parodė : M. biceps ilgosios galvos skaidulos struktūrinės, apie jas 0,2 cm skysčio ruožas-kapsulito požymiai. M. supraspinatus skaidulos nestruktūrinės su kalcinatais, viršutinėse-vidurinėse skaidulose ties insercija matomas 0,8X0,4 cm defektas. Ankštumo mėginys neigiamas. Bursoje 0,3 cm skysčio ruožas. I š v a d a : T.m. SSP dex. dalinis plyšimas, tendinozės požymiai, burzitas. Mane domina, koks būtų gydymas? Dėkoju už atsakymą.

Palikti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.