Skip to main content

Teipas: kas tai ir kam jis reikalingas?

Kineziologinis teipas

Teipas – tai kineziologinis pleistras, kuris užsienio šalyse sėkmingai taikomas jau daugiau nei kelis dešimtmečius, o Lietuvoje išpopuliarėjo ganėtinai neseniai. Sporto pasaulyje teipas didžiausio susidomėjimo sulaukė po 2008-aisiais metais Pekine vykusios olimpiados, kurios metu teipą naudojo JAV tinklininkė Keri Walsh, kuriai pavyko iškovoti aukso medalį. Naudojant teipą patempiama oda ir sutvirtinami bei stabilizuojami sąnariai bei raumenys. Nors gali atrodyti priešingai, tačiau teipas pagerina kraujo cirkuliaciją, ir visiškai nevaržo judesių. Teipas yra gaminamas iš akytos medvilnės, kuri leidžia odai kvėpuoti, o lipnioji jos dalis yra padengta vandeniui atspariu sluoksniu – šis specialus pleistras neatsiklijuoja net ir smarkiai suprakaitavus ar prausiantis po dušu. Užklijuotą pleistrą įprastai galima nešioti 4-5 dienas, tačiau trukmė gali priklausyti nuo to, kokio gamintojo produktą nuspręsite pasirinkti.

Japonijoje sukurta metodika

Teipavimas – tai japonų sukurta metodika, kuri ilgą laiką Lietuvoje nebuvo žinoma, tačiau šiandien turbūt nerasime nė vieno specialisto, kuris nebūtų apie tai girdėjęs. Net ir pacientai, kuriems yra tekę išbandyti teipą, apie jį gali tikrai nemažai papasakoti, tad nieko keisto, kad tokia metodika populiarėja itin sparčiai. Įprastai teipas yra gaminamas iš šimtaprocentinės medvilnės, o lipnioji pleistro dalis yra gaminama iš akrilino.

Japoniskas kineziologinis teipas

Kada gali būti taikomas teipas?

• Teipas gali būti taikomas gydant įvairias ligas: nugaros skausmus, galvos skausmą, sąnarių artrozę, ir t.t. Teipas neretai skiriamas tada, jei pacientas kenčia nuo riešo kanalo sindromo, jei diagnozuojami vidaus organų veiklos sutrikimai, ir t.t.;
• Teipas gali būti skiriamas besilaukiančioms moterims ar esant menstruacijų sutrikimams;
• Teipavimo metodika yra labai populiari sporte – teipas gali padėti padidinti ištvermę, išvengti patempimų, ir t.t. ;
• Kai siekiama, kad pacientas greičiau atsigautų po patirtų traumų.

Svarbiausios teipo savybės

Specialus kineziologinis teipas buvo sukurtas atsižvelgiant į žmogaus raumenų ir odos savybes, todėl šio pleistro privalumų galima išvardinti ne taip ir mažai:
• Teipas atlieka audinių įtempimo ir atpalaidavimo funkciją;
• Koreguojama fascijos (jungiamojo audinio plėvės) funkcija;
• Gerinama kraujotaka;
• Mažinamas skausmas;
• Gerinamas metabolizmas esant audinių uždegimams;
• Gerinamas limfos tekėjimas;
• Atliekama sausgyslių ir raiščių korekcija.

Kaip naudoti teipą?

Iš pradžių tai gali atrodyti gana sudėtinga, tačiau įgudę tą galėsite atlikti savarankiškai. Pirmiausia jums bus reikalinga specialisto konsultacija – gydytojas tikrai suteiks visą svarbiausią informaciją, kuri jums gali praversti naudojant teipą. Įdomu tai, kad užsienyje yra rengiami specialūs mokymai, kurių metu yra pasakojama, kaip taisyklingai naudoti teipą, tačiau Lietuvoje situacija yra kiek kitokia. Nors internetinėje erdvėje galima rasti gana nemažai instrukcijų, kaip taisyklingai naudoti teipą, tačiau to ne visada pakanka. Netinkamai naudojamas teipas gali padaryti didesnę žalą nei naudą, tad pasirūpinkite, kad taip nenutiktų.

Klijavimo technika

• Raumeninė: teipas gali būti užklijuojamas taip, kad raumuo būtų aktyvuojamas arba slopinamas;
• Raištinė: tokia klijavimo technika suartina audinius, todėl ši technika gali būti naudojama esant raiščių pažeidimams;
• Fascijinė teipavimo technika taikoma tada, kai diagnozuojami fascijų sutrikimai;
• Limfinė: tokia technika gerina limfos tekėjimą, todėl gali būti taikoma esant randams ar fibrozei.

Spalvų terapija

Skiriamos keturios kineziologinio teipavimo spalvos: rožinė, žydra, juoda ir rusva. Teipavimo metodikos išradėjų teigimu, šios spalvos yra parinktos neatsitiktinai, tai – savotiška spalvų terapija. Įdomu tai, kad kai kurie specialistai teigia, jog tinkamiausia yra ta spalva, kuri pacientui labiausiai nepatinka, nes būtent tai gali padėti pasiekti maksimaliai gerų rezultatų. Spalvas turėtų pasirinkti ne pats pacientas – šį darbą turi atlikti terapeutas. Terapeuto užduotis – patikrinti, kokia teipo spalva pacientą veikia geriausiai. Nors gali atrodyti, kad teipo spalva tikrai nėra esminis dalykas, tačiau šios metodikos išradėjai su tuo nesutinka. Taikant terapiją yra svarbi kiekviena smulkmena, tad ir spalva taip pat nėra išimtis. Svarbu ir tai, kokios spalvos teipas yra pasirenkamas – jei teipavimas neleidžia pasiekti jokių pastebimų rezultatų, tokiu atveju vertėtų išbandyti kitos formos teipą, nes tai – taip pat labai svarbu.

Kur įsigyti teipą?

Nors gali atrodyti, kad teipo vertėtų ieškoti vaistinėse, tačiau čia jo tikrai nerasite. Teipas yra specializuota prekė, todėl jos vertėtų ieškoti specialistų parduotuvėse. Nors šiandien įvairių prekių galima įsigyti iš užsienio parduotuvių, tačiau nereikėtų užmiršti, kad teipavimo technika turi būti taikoma taisyklingai, o pats teipas turi būti kokybiškas. Pirmiausia vertėtų pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars, ar teipas tam tikru atveju tikrai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, ir, žinoma, galės nukreipti, kur galima įsigyti tokios produkcijos.
Taigi, jei esate už natūralų gydymą be jokių vaistų, teipavimo technika tikrai gali būti puikiu pasirinkimu. Teipas tam tikrais atvejais gali daryti tikrus stebuklus – tereikia pasirūpinti, kad jis būtų naudojamas taisyklingai, tad pirmiausia kreipkitės į specialistus, kurie jums galės suteikti visą svarbiausią informaciją, ir pamokys, kaip tinkamai naudotis teipu.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus