Skip to main content

Peties skausmas: priežastys ir gydymas

Peties skausmas – gana dažnas sveikatos sutrikimas, kurį gali sukelti labai įvairios priežastys. Šiuo negalavimu skundžiasi ne vien tik vyresnio amžiaus žmonės, bet taip pat ir jauni asmenys. Žinoma, skausmo tikrai nereikėtų kentėti, tad labai svarbu nustatyti jo priežastis ir imtis tam tikrų priemonių. Kartais peties skausmą lemia traumos, o kartais – lėtinės ligos. Neretai peties skausmo priežastimi tampa ir neatsargiai atlikti judesiai – pavyzdžiui, jei keliant nešulį buvo patempta ranka. Pajutus ūmų skausmą labai svarbu nedelsti – peties skausmas gali būti susijęs su patirtais kaulų lūžiais ar raiščių plyšimu. Jei skausmas yra lėtinis, tokiu atveju jį galėjo sukelti tam tikros ligos, todėl būtina jas kuo greičiau diagnozuoti. Taigi, kas gali turėti įtakos peties skausmo atsiradimui?

Peties skausmas priezastys ir gydymas

Artritas ir artrozė

Artritas – tai sąnario ir aplink jį esančių audinių uždegimas, kurį gali sukelti patirtos mikrotraumos, dažnai pasikartojančių judesių atsitikimas (pavyzdžiui, artritu gali skųstis megzti, nerti ar siuvinėti mėgstantys asmenys), raumenų nuovargis, sausgyslių patempimas. Peties skausmą taip pat gali sukelti ir artrozė – tokiu atveju skausmas įprastai yra juntamas lankstant ranką. Jei peties skausmą sukelia artrozė, įprastai skausmas nėra stiprus, tačiau tuomet, jei jis ilgą laiką nedingsta, būtina kreiptis į medikus.

Kaklinės stuburo dalies ligos

Peties skausmas gali būti susijęs su kaklinės stuburo dalies pažeidimais, tačiau tuomet dažniausiai skundžiamasi ne tik peties, bet taip pat ir kaklo skausmu. Dažniausiai pacientai skundžiasi intensyviu deginančiu ir pulsuojančiu skausmu, kuris įprastai būna labai aštrus.

Kaklines stuburo dalies ligos

Peties sustingimas

Peties sustingimas dažniausiai pasireiškia tiems žmonėms, kurie retai mankština šią kūno dalį. Jei dažnai užsiimama mezgimu, nėrimu ar siuvinėjimu, peties sritis lieka nejudri, todėl kartais gali pasireikšti peties sustingimas. Kai siekiama, kad taip nenutiktų, labai svarbu reguliariai mankštinti pečius (galima atlikti sukamuosius pečių judesius, kuriuos vertėtų pakartoti bent kelis kartus per dieną).

Bursitas

Bursitas – tai sąnarių tepalinio maišelio uždegimas, kuris gali būti ūmus arba lėtinis. Dažniausiai bursitas pasireiškia sąnario tinimu, pacientas gali karščiuoti, skųstis stiprėjančiu skausmu. Jei įtariate bursitą, tokiu atveju rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją, nes negydomas ūmus bursitas vėliau tampa lėtiniu.

Netaisyklinga laikysena – dažna peties skausmo priežastis

Peties skausmas neretai pasireiškia ir tada, jei laikysena nėra taisyklinga. Labai svarbu stebėti, ar visuomet išlaikote tinkamą laikyseną, nes anksčiau ar vėliau galite susidurti ne tik su peties skausmais, bet taip pat ir su kitais sveikatos sutrikimais. Jei siekiate to išvengti, galite išbandyti specialų laikysenos koreguoklį, kuris jums neleis kūprintis.

netaisyklinga laikysena

Nedelskite, jei…

• Peties skausmas vargina nakties metu, ir dėl to prasčiau išsimiegate;
• Skausmą jaučiate ne tik judėdami, bet taip pat ir ramybės būsenoje;
• Jums sunku nustatyti skausmo priežastį;
• Skausmą jaučiate net ir keldami lengvus daiktus;
• Patyrėte traumą;
• Peties skausmas nėra vienintelis simptomas (taip pat pastebite sąnario patinimą, padidėjusią kūno temperatūrą, ir t.t.);
• Skausmas tęsiasi ilgiau nei kelias dienas.
Kartais peties skausmas dingsta ir negydomas, tačiau tuomet, jei skausmas yra labai aštrus ir varginantis, delsti tikrai nereikėtų.

Kaip gydomas peties skausmas?

• Jei peties skausmą sukėlė artritas, gydytojas paskirs skausmą malšinančių vaistų. Gana dažnais atvejais gelbsti ir fizioterapijos pratimai;
• Jei skausmą sukėlė artrozė, jos gydymas priklausys nuo to, kaip smarkiai ši liga yra pažengusi: dažniausiai padeda masažai bei fizioterapija, retesniais atvejais gali prireikti operacijos;
• Jei peties skausmą sukėlė bursitas, gydytojas gali rekomenduoti poilsį, kompresus bei uždegimą slopinančius vaistus. Jei bursitą sukėlė infekcija, gali būti skiriami antibiotikai;
• Jei peties skausmą sukėlė patirta trauma, labai svarbu kuo skubiau imobilizuoti pažeistą vietą, retesniais atvejais gali prireikti operacijos.

Kaip elgtis pajutus peties skausmą?

Jei peties skausmas nėra stiprus, 2-3 dienas pailsinkite petį. Gali pagelbėti šalti kompresai (pavyzdžiui, į rankšluostį galite įvynioti ledo kubelius su maišeliu). Šaltą kompresą geriausia dėti vakare, kuomet pajuntamas skausmas, jį reikėtų laikyti ne ilgiau nei 15-20  minučių. Galite atlikti nesudėtingus pratimus: judinkite ranką į skirtingas puses, tačiau tuomet, jei pajusite stiprų skausmą, ranką pailsinkite. Jei skausmas yra labai stiprus arba ilgą laiką nepraeinantis, nedelskite, ir kreipkitės į gydytoją.

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Sekite mus