Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija

Tai plintantis kaklo, pečių juostos skausmas, kuriam būdingas tirpimas į viršutines galūnes arba į aplinkinius audinius. Simptomai gali pasireikšti dėl sutrikimo ar pažeidimo tiek centrinėje nervų sistemoje, tiek periferinėje nervų sistemoje. Juntamas lokalus skausmas su galimais gretutiniais simptomais, plintančiais į kitas jutimines vietas. Kiekvienas mūsų kaklo slankstelis turi iš jo išeinančias nervų poras, kuriu nervinės šaknelės atsakingos už tam tikrų zonų skausmus, tirpimus ir t.t. Taip mums suteikdamos žinių, kuris segmentas gali būtį pažeistas.

Skausmo ar tirpimo priežastys:

 • Tarpslankstelinės disko išvaržos;
 • Uždegiminiai procesai;
 • Nervinių rezginių spaudimas;
 • Degeneraciniai kaklo struktūrų pakitimai;
 • Raumeninė įtampa kaklo ir/ar pečių juostos srityje;
 • Sutrikusi kūno biomechanika;
 • Ydinga kaklo ir galvos padėtis;
 • Galvos, kaklo ar viršutinių galūnių trauma;
 • Neurologiniai pakitimai, uždegiminiai procesai.
 • Raktikaulio bei pirmo ir antro šonkaulių trauma arba hipomobilumas;

Skausmo pobūdis:

 • Maudžiančio ar deginančio pobūdžio skausmas kaklo srityje kartu su raumenų įtempimu, kuriam būdingas plitimas į rankas ar pečius.
 • Kaklo srities raumenys yra įtempti, sustingę, juos liečiant ar judinant kaklą skausmas sustiprėja atsiranda plintantis skausmas ar tirpimas;
 • Ūmus ir stiprus skausmas galimai su tirpimu išprovokuoja priverstinę padėtį: dažniausiai pacientas pasuka kaklą į šoną;
 • Skausmas kaukolės pamate gali pasireikšti kartu su pečių juostos ir rankų silpnumu, dilgčiojimu ar nutirpimu.
 • Galvos skausmas plintantis nuo kaukolės pamato, nugarinės kaklo dalies link plaštakos;

Gydimas:

Svarbu identifikuoti pirminę skausmo ar tirpimo priežastį, ar tai lokali kaklo ar periferijos problema, kas labiausiai provokuoja atsirandančius simptomus. Kiekvienu atveju taikomas skirtingas gydimas. Atliekami reikalingi raumenų testai, neurologinis ištyrimas, judesių amplitudžių matavimas, vertinama kaklo ir pečių padėtis. Gydimui galima taikyti elektros stimuliacija, kineziologinis teipavimas, kineziterapiniai pratimai. Taip pat naudojama trigerinių taškų terapija, pasyvūs kaklo-pečių juostos tempimas, mobilizacijos ir kita. Kiekvienas atvejis yra labai individualus, tad tik atlikus visus reikiamus testus ir visiškai išklausius pacientą galima sudaryti optimaliausią gydymo planą.

Apsilankykite Osteomedika kineziterapijos klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti pažeisto peties sąnario funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

22 Komentarai

 • Avatar
  Laura
  Sveiki,apie save reiktu daug rašyti,susiduriau jau surintomis traumomis.Stuburas visas pažeistas,labiausiai juosmenynės dalis G5.5.1, kaklynė,įvairių traumų ir naujų bei senos atsinaujinusios.Čiurnos išnirymai jau 3 kartai abiejų pėdų,dešynės ir kairės,nauja traumą pertempti raisščiai,sausgyslės dešynės rankos per alkunę,turiu jau vidinės rankos diagnozę,tačiau sunkiai nešant jaučių skausmus ir kairėje rankoje,pečių juosta įtempta,skausmingas kaklas,po nakties skauda,svaigsta galva ir tirpsta rankos,ypač dažnai negaliu per alkūnęs abiejų rankų išbūtu tokioje padėtyje.Raumenų tonusas išlaikytas,yra jutiminiai pažeisti,faktas,kad hau turėjus juosmens ir kaklynės tempimus,su aparatu po 5 kartus,kaklui ir juosmeniui.Praėjys dvi reabilitacijas,5 metus bv padarius pertrauką,nėjau pas gyd.dariaus išmoktus pratimus stuburui.Visą gyvenimą nuo mažens sportavus,šokiai,stiprus sportas kovos menai,bėgimas,dviratis ir indviduolus sportas lauke,namuose.Db vėl pajutau simptomus ir gan per greitą laiką viskas atdinaujino.Vėl kaklo gavau tempimo procedurą po 5 kartus.Mank ūgis 1,68cm visada toks būvo,po tempimo kaklynės pirmis dienos,nusprendžiau pasimatuit ūgį...nustebau sesutė sako 1,63 ir 50 cm,nustebau,kaip tai gali būti???1,64cm tiksliau,oho 4 cm susitraukus,o man 40m tik,tai kylą klausymas prieš tempimą koks būvo ūgis???Pablogėjimas akivaizdus,per 5 metus,stuburas tik sukalkėjo,dar gali būti ir juosmeninės dalies tempimas ateitį,db nešioju juosmeninį diržą,tepu tepalais,stengiuos gulėti tik ant nugaros,bet norisi ant šono.Lb noriu reabilitacijos pilnos,kol kas tik procedūros,masažai keli,ultragarsas,srovės,mankštos,Dabar kaklo tempimai tai ramybės reikia.Vėliau vėl stiprinti reiks raumenys.Ar kaklo tempimas pavojinga?pratimai man tikrai nepadės,nebent pasieksim vėl 1,68cm.
  • Mantas
   Mantas
   Sveiki, kaklo trakcija neturėtų jums pakenkti, tačiau manau, kad problema slypi kitur. Kaklo tempimo poveikis galimai bus minimalus ir laikinas. Prašome registruotis pirminei konsultacijai: https://www.osteomedika.lt/registracija/
 • […] Kaklo problemos tai viena dažniausių alkūnės, dilbio srities skausmo priežastis sukelta neurologinio sutrikimo, atmetus pirminę alkūnės epikondilito sausgyslės pažeidimo diagnozę. Tam gali daryti įtaką kaklinių, krūtininių stuburo dalies slankstelių ar pirmojo šonkaulio problemos, sukeliančios uždegimą peties rezginyje ir skatindamos skausminius impulsus į alkūnės sąnario vietą. Plačiau skaitykite, mūsų straipsnyje: Kaklos ir rankos skausmaus tirpimias Cervikobrachialgija.  […]
  • Avatar
   Aleksej.
   Laba diena. Jaučių skausmą petį, alkuneje ir tirpsta deš. Rankos pirštą du. Nikštis ir rodomasis pirštai. Kuom giditi?
   • Avatar
    Osteomedika
    Laba diena Aleksej, Reikalingas kineziterapinis gydymas, jums brachialinis pleksitas galimas C6, C7 kaklinio nervo priekiniu saku uzdegimas. Kokio metodikos optimalesnes jums galime atsakyti istyrimo metu.
 • Avatar
  loreta
  laba diena..darydama tempimo pratyma,kakle pajauciau dideli skausma..poto nuejo skausmas i ranka,dabar atsirado skausmas po mente,bet jis buna nuo padeties,kada lenkiuosi ir tiesiu ranka,arba keliu i virsu palenkdama atgal,,jau trys menesiai skauda..leidziausi ir olfena ir diklaka.Bgrupes vitaminus..nieks nepadejo..gydytojas itaria Bifromalgija prirase Trimadoli ir depresantus gert, taciau trys dienos,kaip geriu,betjokio pagerejimo..dare kaklo nuotrauka bet nieko nerado..kas galetu bu?
 • Avatar
  Osteomedika
  Laba diena ponia Loreta, Gali būti funkcinis krūtininės stuburo dalies sąnarių sutrikimas sukeliantis stuburo hipomobilumą. Kaip jaučiates šiuo metu ilgiau pavartojus Trimadoli?
 • Avatar
  Ostomedika
  Laba diena Aleksej, Reikalingas kineziterapinis gydymas, jums brachialinis pleksitas galimas C6, C7 kaklinio nervo priekiniu saku uzdegimas. Kokio metodikos optimalesnes jums galime atsakyti istyrimo metu.
 • Avatar
  Monika
  Laba diena, jau ketvirta diena skauda kairi peti ir siek tiek dali kaklo skausmas nueina i ranka ir ji siek tiek tirpsta kartais skauda ir ramybes busenoje o kartais porai valandu skausmas dingsta o tuomet vel atsiranda ir nebegaliu iskelti rankos virs galvos taip kaip anksciau atrodo kad pradingus kazkokia jega kuri ja pakeltu maniau jog perpute nes gyvenu su kondicionierium ir po duso sedejau slapiais plaukais bet geriau Diclofenac tepiausi tepalais dejau kompresus niekas nepadeda kas galetu buti?
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Monika, Galimas nervų uždegimas sunku pasakyt kas jį sukėlė. Galite vartoti priešuždegiminius medikamentus, taikyti šildymo aplikacijas skaudamoje vietoje prie kaklo tai turėtų apmalšinti simptomus. Tačiau rekomenduojam apsilankyti dėl detalesnio ištyrimo.
 • Avatar
  Jurgita
  Sveiki,jau trecias menesis jauciu skausma rankoje nuo rieso iki alkunes ir auksciau,tirpsta ranka ypac nakty,buna patinsta,medikamentai nuo skausmo ir tepalai nepadeda.Daryta ekoskopija nieko nerado,laukia vizitas pas neurologa,Skausmas nezmoniskas,manau ranka peremiau darbo metu.Kas taigaletu buti?
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba vakara ponia Jurgita, Jei skausmas labai išreikštas alkūnėje rieše ir nejuntmas petyje, kakle tuomet tai galimas alkūninio nervo uždegimas. Jei viskas prasideda nuo kaklo ir jaučiate simptomus pasiskirsčiusius petyje, žąste, dilbyje galime įtarti problemą kakle. Dėl tikslenio konstatavymo reikalinga apžiūra kad galėtume pasakyti kas sukelia šį skausmą.
 • Avatar
  nadezda
  sveiki,jau 8men skauda pety,3 kartus per savaite lankiausi pas fyzio,masazai,akupunktura,nugaros ir kaklo lauzymas palengvina skausma bet tik tam kartuj,MR*kaklo ir peties( nieko neparode,echoskopu buvo rade peties bursita,po kortizono injekcijos pagerejo,bet vel veriantis skausmas petyje ,pakartotinis echo nieko neparode,paspaudus kakla nueina skausmas nuo kaklo per pety i rankos apacia,kas galetu buti ir kaip gydyti(pastoviai geriu priesuzegiminius bet jokio poveikio)
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Nadezda, Matomai sutrikimas yra biomechaninis vaistai ir jums skirtos procedūros mažino uždegiminį poveikį tačiau problemos priežasties nepaveikė. Palpuojant kaklą sukeliamas skausmas gali būti miofascijinio pobūdžio arba nervinio. Reikalinga detalesnė apžiūra norint išsiaiškinti sutrikimo priežastį.
 • Avatar
  Marius
  Sveiki, skauda kakla skausmas pereina i peti patirpsta kojo bei pirstai , dar prie viso sito skauda nugaros apacia juosmenine dali skausmas nueina i klubu galus ar cia bendra problema ar dvi atskiris ...
  • Avatar
   Osteomedika
   Sveiki Mariau, Šie sutrikimai gali koreliuoti tačiau pvz. struktūriniai pokyčiai/pažeidimai kaklinėje stuburo dalyje nesukels simptomatikos kojose.
 • Avatar
  Virginija
  Laba diena norėčiau paklausti kas gali būti jau trečią dieną nepakeliamas skausmas dešinėje kaklo puseja irvisa pusė galvos aptirpusi spaudimas nelabai didelis 138/75 pulsas 55 buvo sulasinta magnezija med punkte tuo tarpu buvo biški geriau bet vakarus vėl visa kaukolės apačia tarsi surakinta ačiū
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Virginija, Galima tamtikrų sensitivinių nervų hipersensatizacija n.occipital menor ir major arba m.dorsal. Tai, kad jaučiate simptomatiką lyg surakinimą gali reikšti artrokinematinius sutrikimus kaklinėje stuburo dalyje. Rekomenduočiau aktvykti į kliniką detalesniai apžiūrai.
 • Avatar
  Rūta
  Sveiki plaštakų viršutinės dalies skausmas pasireiškė prieš du metus pavasarį po lauko darbų. Stingimas pirštuose ir jėgos nebuvimas rankose. Padėjo kaklo masažas ir tiko magnetinis šildymas. Tačiau rankose jėgos trūkumas liko, panešti pilnesnę lėkštę sunku, išlaikyti, dažnas lėkčių iškritimas. Po metų pasikartojo tas pats tuo pačiu metu ir jau nebeišnyksta. Šiek tiek sunkiau padirbus rankas skauda. Lankant kalanetiką darant tam tikrus pratimus išsilaikyt sunku nes rankose visai nėra jėgos. Sanariai šviesti nieko nerado, kakle ataugos . Amžius 38.
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Rūta, Galimas pleksitas viršutiniu ,,Troncus'' šerdžiu, neurovaskulerinis sutrikimas jos atsakingos už motorine rankos įnervaciją ar sutrikimas kaklinėje peties dalyje ar žemiau peties šiuo metu sunku pasakyti. Rekomenduojame atvykti į kliniką detalesnei apžiūrai.
 • Avatar
  Alina
  Sveiki. Pries menesi buvo skausmas begalinis nuo peties ir einantis per visa ranka desineje puseje. Buvo taip lyg net negalejau naktimi miehoti nuo skausmu... paskui buvo tirimai masazai ir pns praejo bet tam kartui. Paskaudedavo bet skausmas pakenciamas. Ir pradejo nuo siandien vel labai skaudeti. Jau net nezinau ka daryti skaumai nepraeina. Ka daryti. Gal cia bus su sanariais? Dekui
  • Avatar
   Osteomedika
   Laba diena ponia Alina, Tai panašiau į neurologinį sutrikimą. Sąnarių skasmas labiau lokalizuotas ir išreikštas. Patarčiau kreiptis į kliniką išsamesnei apžiūrai.

Palikti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.