Skip to main content

Kineziterapija – tai terminas, kilęs iš graikų kalbos: „kinesis“ reiškia judesį, o „therapeia“ – gydymą. Tai yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuri pagrįsta tuo, kad tinkamas kūno judėjimas gali padėti atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmo sistemų būklę. Kineziterapeutas, sudarydamas paciento gydymo planą, atsižvelgia į bendrą asmens būklę,  į konkrečius sutrikimus ir į organų bei jų sistemų būklę. Kineziterapija apima normalios fizinės būklės grąžinimą ir palaikymą, taip pat tai yra viena efektyviausių priemonių, padedančių pacientams atsitiesti po patirtų traumų, ir t.t.

Kam ir kada taikoma kineziterapija

Kam  ir kada taikoma kineziterapija?

Šis gydymo metodas gana dažnai taikomas ligoniams, turintiems ilgalaikę negalią, patyrusiems sunkias traumas, sergantiems artritu, smegenų insultu, kenčiantiems nugaros skausmus, žmonėms patyrusiems sąnarių traumas, laikysenos koregavimui ir t.t. Kineziterapeuto užduotis – pasirūpinti, kad būtų pagerinamos paciento judėjimo galimybės, nes tikslingas judėjimas gali pagerinti ne tik bendrą savijautą, bet taip pat ir gyvenimo kokybę. Egzistuoja tokių sveikatos sutrikimų, kurių nepagydys jokie vaistai, tačiau gali pagelbėti sistemingas judėjimas. Pavyzdžiui, į kineziterapeutą gana dažnai kreipiamasi tada, kai vaikai turi tam tikrų vystymosi sutrikimų. Kineziterapeutas paruošia įvairių užduočių ir žaidimų, kurie padeda stiprinti raumenis, gerina judesių koordinaciją, koreguoja laikyseną. Net ir tada, kai situacija yra gana rimta, kompleksiškas vaikų gydymas padeda bent minimaliai pagerinti būklę. Vyresnio amžiaus žmonių kaulai yra kur kas trapesni nei jaunuolių, o kaulų lūžiai neretai yra lydimi įvairių komplikacijų: gali pasireikšti plaučių uždegimas, trombozė, ir t.t. Kineziterapeutas gali padėti treniruoti raumenų jėgą ir lankstumą, gerinti koordinaciją, išmokyti, kaip nesėkmės atveju kristi, kad nebūtų patiriami kaulų lūžiai. Svarbu treniruoti čiurnos, kelio sąnarius bei pusiausvyros aparatą.

Kineziterapija taikoma kiekvienam individualiai

Kineziterapeutas pirmiausią įsivertina paciento būklę. Specialių testų pagalbą nustato jo raumenų- skeleto sistemos sutrikimus, dėl kurių atsiranda jo nusiskundimai, skausmai ir sudaro nuoseklų gydymo planą. Kineziterapeuto atliekamas darbas – tai tik viena gydymo dalis. Labai svarbu yra tai, kad pacientas įsitrauktų į gydymo procesą, atliktų specialisto rekomenduotus pratimus ir užduotis. Tik tuomet, kai veikiama sistemingai, galima pasiekti pačių geriausių rezultatų. Sveikimo procesui ne ką mažiau svarbi ir paciento emocinė būklė, todėl kineziterapeutas teikia ir savotišką psichologinę pagalbą. Tai padeda padidinti motyvaciją, o tai gali pagerinti gydymo rezultatus. Kartais pacientai mano, kad reabilitaciją gali atlikti ir be specialisto pagalbos, tačiau tai gali būti net labai žalinga. Svarbiausia kineziterapijos ypatybė yra tai, kad visada koncentruojamasi į kiekvieną pacientą individualiai – deja, universalūs metodai, galintys padėti kiekvienam pacientui, paprasčiausiai neegzistuoja.

Kokias sveikatos problemas gali išspręsti kineziterapija?

• Kineziterapeutas gali padėti sumažinti (ar visiškai pašalinti) skausmus pečių, nugaros ir juosmens srityse, taip pat gali padėti numalšinti varginančius sąnarių skausmus. Dažnais atvejais kineziterapeutas gali pagelbėti pacientams, kenčiantiems nuo stuburo išvaržos, radikulito ar osteochondrozės.

Kokias sveikatos problemas gali isspresti kineziterapija

Kineziterapija pagelbės ir tada, jei buvo atliktos sąnarių operacijos ko pasekoje atsiranda raumenų silpnumas, sąnario judesių apribojimas;
• Kineziterapijos seansų lankymas padeda greičiau pasveikti po traumų, sumušimų, sąnarių išsukimų. Taip pat kineziterauptas gali padėti pakoreguoti laikyseną bei išgydyti plokščiapadystę;
• Ne ką mažiau svarbi ir emocinė kineziterapijos nauda. Judesių terapija padeda pacientams atsikratyti nerimo, sumažinti migreną, gali pagerinti miego kokybę, sumažinti jautrumą aplinkos dirgikliams. Tam tikrais atvejais kineziterapija gelbsti ir tada, kai sergama tam tikromis psichologinėmis ligomis, pavyzdžiui, depresija.

Kineziterapijos derinimas su masažais ir fizioterapija

Kineziterapija yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuri gali būti derinama su fizioterapija ir masažais. Geriausius rezultatus galima pasiekti tada, kai visos šios priemonės taikomos kartu. Pavyzdžiui esant nugaros skausmui gali būti skiriama kineziterapinė mankšta, atpalaiduojantis masažas ir tam tikros fizioterapijos priemonės.

Kineziterapijos derinimas su masazais ir fizioterapija

Kaip išsirinkti kineziterapeutą?

Kineziterapijos klinikų rasime ne vieną ir ne dvi, todėl turėsite galimybę pasirinkti tokią, kuri geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

• Klinikos vieta: tuo atveju, jei jus domina kineziterapeutas Vilniuje, tikėtina, kad klinikų rasite gana nemažai, tad galite atsižvelgti į tai, kokia kineziterapijos klinika yra įsikūrusi jums patogiausioje vietoje;
• Paslaugų kaina: dažnais atvejais tikimasi, kad teikiamų paslaugų kaina nebus labai didelė, tad galima pasidomėti, kokia kineziterapijos klinika yra nustačiusi palankiausius įkainius. Informacija apie kainas dažniausiai yra pateikiama internetinėse klinikų svetainėse, tad palyginti nustatytas kainas tikrai nebus sudėtinga;
• Pacientų atsiliepimai: taip pat įvertinkite ir tai, kaip apie tam tikras klinikas atsiliepia pacientai. Internetinėje erdvėje rasite gana nemažai rekomendacijų ir atsiliepimų, todėl tai gali padėti paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą;
• Specialistų kompetencija: galite pasidomėti, kokį išsilavinimą yra įgiję klinikoje dirbantys kinezaterapeutai, atkreipkite dėmesį kokius seminarus specialistas yra išklausęs. Ar dalyvaują kvalifikacijos kėlimo kursuose ir kada paskutinį kartą juose dalyvavo, taip sužinosite ar specialistas gilinasi yra naujausius ir moderniausius gydymo būdus. Taip pat atkreipkite dėmesį į specialisto darbo patirtį. Tai padės jums pasirinkti tikrai patikimus specialistus, kurių taikomi metodai leis pasiekti pačių geriausių rezultatų.

Pabaigai – keletas kineziterapijos pratimų

Kai kuriuos kineziterapijos pratimus galima atlikti ir namuose. Pavyzdžiui, jei norite sustiprinti nugaros raumenis ir pagerinti taisyklingos laikysenos įgūdžius, kasdien atlikite kelis paprastus pratimus:

• Pirmas pratimas: patogiai atsisėskite ant kėdės, statmenai sulenkite kelius, pėdas atremkite į žemę. Atsipalaiduokite ir įtraukite kaklą – smakras turi judėti link krūtinės be galvos linktelėjimo. Pratimą pakartokite aštuonis kartus;
• Antras pratimas: atsisėskite ant kėdės, statmenai sulenkite kelius, pėdas atremkite į žemę. Rankas padėkite ant šlaunų, lėtai atloškite pečius atgal, ir pasistenkite juos priartinti vieną prie kito. Šį pratimą lėtai pakartokite 8 kartus;
• Trečias pratimas: atsisėskite ant kėdės ir atsipalaiduokite, krūtinę laikykite šiek tiek pakeltą. Švelniai spauskite mentis žemyn, pratimą pakartokite 8 kartus;
• Ketvirtas pratimas: įkvėpdami pilvą įtraukite, o iškvėpdami po truputį atleiskite (patartina suskaičiuoti iki penkių). Pratimą pakartokite 8 arba daugiau kartų (atsižvelkite į savo galimybes);
Dėl netaisyklingos laikysenos neretai atsiranda nugaros skausmai, todėl labai svarbu save „pagauti“, kai susikūprinate. Jei pastebite, kad stuburo padėtis tapo netaisyklinga, nedelsdami pasitaisykite. Išsiugdę šį įprotį galėsite pagerinti stuburo padėtį ir išvengti galimų skausmų. Taisyklingą laikyseną padeda palaikyti ir tinkamai pritaikyti baldai – pavyzdžiui, rinkdamiesi biuro kėdę atsižvelkite į tai, kad ji būtų patogi, o jos aukštį būtų galima reguliuoti. Taip pat įsitikinkite, ar ji suteikia pakankamą atramą nugarai, ir ar yra porankiai. Jei savo laikysenai skirsite pakankamai dėmesio, tokiu atveju galėsite išvengti  didelių nugaros skausmų ir vizito pas kineziterapeutą – juk prevencija visada yra geriausia gydymo priemonė.

Apsilankykite Osteomedika klinikoje, kurioje specialistai Jums pritaikys individualų gydymą, padėsiantį atkurti osteochondrozės pažeisto segmento funkcijas ir biomechaniką padėsiančią atsikratyti kamuojamo skausmo.

Filter

Patarimai

Kūdykio motorikos vystymasis

15 kovo, 2024
Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet…
LigosPatarimai

Riešo skausmas, ką daryti?

7 kovo, 2024
Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja…
LigosPatarimai

Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

28 vasario, 2024
Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria…
LigosPatarimai

Radikulopatija

30 sausio, 2024
Radikulopatija - tai būklė, kai viena ar kelios nervų šaknelės yra pažeistos arba suspaustos, todėl…
LigosPatarimai

Eisenos ir kūdikių kojų nukrypimai

26 sausio, 2024
Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti…
LigosPatarimai

Kelio sąnario skausmas

26 sausio, 2024
Kelio sąnario skausmai Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo…

Registruokitės konsultacijai

Esame kompetentinga specialistų komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skausmo kamuojamam pacientui. Pasitelkdami žinias ir keldami kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, siekiame, kad skausmas neribotų žmogaus gyvenimo kokybės.

Gydykime priežastis, o ne simptomus.

Registracijos tel.
Sekite mus